İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Apple, Appstore’dan Epic Games Hesabını Kaldırdı

Apple, Appstore’dan Epic Games Hesabını Kaldırdı

Epic Games, Apple mağazasında bulunan Fortnite gibi oyunlarda oyun içi ödeme atlamasıyla davalık olmasının ardından Apple, Epic Games İOS geliştirici hesabını kapattı.

epic games - epic games vs apple - epic games neden appstore dan kaldırıldı - fortnite ios - fortnite neden kaldırıldı - apic games ve apple mahkemesi - fortnite appstore

Son zamanlarda oyun dünyasına büyük ses getiren Epic Games ve Apple arasındaki soğuk savaş’da yeni gelişmeler meydana geldi. Epic Games’in oyunu olan Fortnite, Apple’ın ödeme sistemini atlatmasıyla başlayan bu savaşta işler giderek sıkıntıya doğru gitmeye başladı. Bu olayın sonucunda Apple, Fortnite’ı App Storeden kaldırdı.

Apple’ın yaptığı basın açıklamasında hukuki savaş sırasında Epic Games’a ait uygulama mağazasını kapattığını duyurdu. Bu durumdan Unreal Engine‘nin olaydan etkilenmeyeceğini bildirdi. iPhone kullanıcıları Epic Games’a ait hiçbir oyunu App Store’den indiremeyecekleri anlamına geliyor.

Daha önceden Apple Store‘den indirilmiş Epic Games oyunları için hiç bir sorun olmayacak fakat oyun içinde mağaza alışverişinde bulunamayacaklar. Apple geçen 10 yıl boyunca İOS mağaza kurallarına uyduklarını ve bu kurallara uymalarına devam etmelerini önererek kural ihlalleri yapan Epic Games’e öneride bulundu. Fortnite güncellemeleri ile birlikte zaten bir çok kez App Store kurallarını ihlal ettiklerini ve diğer oyun geliştiricilerine haksızlık yaptıklarını belirtti.

Yorum Yap

Yorum Yap