1. Ana Sayfa
  2. Girişim
  3. Banabi 2020’de 2 Milyon Tekil Kullanıcı Sayısına Ulaştı
Trendlerdeki Yazı

Banabi 2020’de 2 Milyon Tekil Kullanıcı Sayısına Ulaştı

Banabi toplam tekil kullanıcı sayısını 2 milyona çıkararak çoğu ülkenin nüfusunu geçmeyi başardı.

banabi - yemeksepeti - yemeksepti banabi - banabi istatistikleri - banabi 2milyon üye - banabi hangi illerde var - banabi hizmet verdiği şehirler - banabi 2020 verileri

2020 yılında piyasaya sürülen Banabi, 2 milyon tekil kullanıcı sayısına yıl sonuna kadar ulaşmayı başardı.

Piyasaya çıkmasının adından hızla büyüyen Yemeksepeti Banabi hizmeti 2 milyon tekil kullanıcı sayısına ulaşmayı başardı. Toplamda 3 bin 970 adet ürün ile 100 milyonu geçik siparişi kullanıcılarına ileterek büyük bir başarı sağladı.

2019 Yılına Göre 6.5 Kat Büyüdü


Hızlı büyüyen Yemeksepeti Banabi hizmeti 2019 yılında Ankara, Eskişehir, Antalya, İstabul, Bursa, İzmir, Trabzon, Kocaeli şehirlerine hizmet verirken 2020 yılında ise Aydın, Adana, Bolu, Balıkesir, Denizli, Çanakkale, Isparta, Edirne, Konya, Kayseri, Mersin, Muğla, Kütahya, Samsun, Tekirdağ ve Sakarya’nın katılması ile toplamda 24 şehirde hizmet vermeye başladı. 2019 yılında göre 6.5 kat büyüme sağlayan Banabi, 2 milyonluk tekil kullanıcı sayısına ulaşarak bir çok ülkenin nüfusunu geçmeyi başardı.

Değişik Rekorlara İmza Atıldı


Yemeksepeti Banabi hizmetini kullanarak ilginç rekorlara imzalar atıldı. Bunlardan birisi tek seferde 310 adet ürün çeşidi ile İstanbul’dan bir kullanıcı oldu. Diğer bir rekor ise aynı dondurmadan 50 adet sipariş vererek çalışanları oldukça şaşırttı. Bu siparişler ile en yüksek sepet tutarı 2.305 TL olarak kaydedildi. Pazar günleri yoğun olarak çalışarak saat olarak ise en yoğun 19.00 ile 20.00 arası oldu.

banabi - yemeksepeti - yemeksepti banabi - banabi istatistikleri - banabi 2milyon üye - banabi hangi illerde var - banabi hizmet verdiği şehirler - banabi 2020 verileri

Yemeksepeti Banabi hizmetinde yaptıkları kampanyalar ile yıl boyunca kullanıcılar toplamda 83 milyon TL tasarruf etmiş oldu. Banabi hizmetinin en önemli kampanyalarından biri olan 60 TL üzeri alışverişlerde bir kitap hediyesi oldu. Bu kampanyada banabi müşterilerine 500 bin kitap dağıtıldı. Banabi kuryeleri ise yıl boyunca toplamda 30 milyon kilometre yol kat ettiler.

Yemeksepeti Banabi sipariş oranının en çok gelişim gösteren şehir Kocaeli oldu. Kocaeli’nin arkasından Trabzon ve Ankara geldi.

Bir önceki yazımızı okumak isterseniz: https://blogkafasi.com/opel-corsa-guncel-fiyat-listesi-2020/

Yorum Yap

Yorum Yap